Kolekcja obrazów – Mapy Apple

Apple prowadzi na całym świecie badania naziemne z użyciem pojazdów, aby zebrać dane w celu ulepszenia Map Apple i obsługi funkcji Rozejrzyj się. Możemy okresowo znowu odwiedzać niektóre z tych lokalizacji i ponownie gromadzić w nich dane. Dzięki temu nasze mapy są zawsze aktualne i mają wysoką jakość. Apple przeprowadza również badania z wykorzystaniem przenośnych systemów w wybranych strefach dla pieszych (na przykład na niektórych ulicach Londynu, po których nie można jeździć). Niektóre badania dotyczące pieszych przeprowadzane są z użyciem przenośnego urządzenia w plecaku. W ten sposób zbierane są dane, które mogą być używane bezpośrednio w Mapach Apple, na przykład w funkcji Rozejrzyj się. W innych badaniach dotyczących pieszych do zbierania danych w celu ulepszania map wykorzystuje się iPady, iPhone'y lub inne urządzenia. Badania tego typu pozwalają nam ulepszać i aktualizować Mapy Apple w obszarach, w których pojazdy po prostu nie mogą się poruszać. Korzysta się przy tym z tych samych zabezpieczeń prywatności, co w przypadku pojazdów Map Apple.

Podczas przeprowadzania tych badań dokładamy wszelkich starań, aby chronić Twoją prywatność. Na przykład będziemy cenzurować twarze i tablice rejestracyjne na zdjęciach opublikowanych w funkcji Rozejrzyj się. Jeśli masz uwagi lub pytania dotyczące tego procesu, swoich praw do prywatności lub chcesz poprosić o ocenzurowanie twarzy, tablicy rejestracyjnej lub własnego domu, skontaktuj się z nami.

Więcej informacji o tym, jak Mapy Apple chronią Twoją prywatność, znajdziesz tutaj.

Poniżej możesz sprawdzić, gdzie w następnej kolejności zostanie przeprowadzony proces mapowania świata. Możesz zobaczyć pełną listę krajów, w których prowadzimy badania naziemne tutaj.

Polska 1

Małopolskie

Pieszych (iPhone/iPad) dla 20 czerwiec 2022 r. - 19 wrzesień 2022 r.

Kraków

Pomorskie

Pieszych (iPhone/iPad) dla 20 czerwiec 2022 r. - 19 wrzesień 2022 r.

Gdańsk

Śląskie

Pieszych (iPhone/iPad) dla 20 czerwiec 2022 r. - 19 wrzesień 2022 r.

Chorzów, Katowice

Wielkopolskie

Pieszych (iPhone/iPad) dla 20 czerwiec 2022 r. - 19 wrzesień 2022 r.

Poznań

  1. Wszelkie dane osobowe zebrane w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) i Szwajcarii są kontrolowane przez Apple Distribution International w Irlandii.